African Judo Union
English
Français
About AJU
News
Competitions / Results
Judoka
Countries
Gallery
2120
days ago
Berlin Junior European Cup 2018
Berlin, Germany
Overview
Draw
Judoka
Results
Photos & Videos
Standings
News
All
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Finals / Repechage
M
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
W
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Get PDF
Pool A Women -52 kg
BEL
RYHEUL, Amber
GBR
BARBER, Caitlin
NED
VAN KREVEL, Naomi
GER
ROMAHN, Maria
KAZ
AIPOVA, Diana
GER
GRULICH, Lena
FRA
MOKDAR, Faiza
CAN
KOLIASKA, Taeya
ITA
PERNA, Kenya
BEL
RYHEUL, A.
GBR
BARBER, C.
NED
VAN KREVEL, N.
GER
ROMAHN, M.
KAZ
AIPOVA, D.
FRA
MOKDAR, F.
CAN
KOLIASKA, T.
ITA
PERNA, K.
BEL
RYHEUL, A.
NED
VAN KREVEL, N.
FRA
MOKDAR, F.
CAN
KOLIASKA, T.
BEL
RYHEUL, A.
FRA
MOKDAR Faiza
Winner Pool A
FRA
MOKDAR, F.
Pool B Women -52 kg
BRA
PIMENTA, Larissa
GER
MUENCH, Jadzia
CRO
BILIC, Bruna
GBR
PIECHOTA, Olivia
SUI
MONNARD, Manon
GER
BALLHAUS, Seija
HUN
GYERTYAS, Roza
AZE
MAMMADALIYEVA, Gultaj
FIN
SANDELL, Christina
BRA
PIMENTA, L.
GER
MUENCH, J.
CRO
BILIC, B.
GBR
PIECHOTA, O.
GER
BALLHAUS, S.
HUN
GYERTYAS, R.
AZE
MAMMADALIYEVA, G.
FIN
SANDELL, C.
BRA
PIMENTA, L.
CRO
BILIC, B.
GER
BALLHAUS, S.
AZE
MAMMADALIYEVA, G.
BRA
PIMENTA, L.
BRA
PIMENTA Larissa
Winner Pool B
GER
BALLHAUS, S.
Pool C Women -52 kg
CAN
BESSON, Marie
GER
SERRA, Chiara
TUR
VARDAR, Habibe
POL
MROZ, Dominika
GBR
JAVADIAN, Yasmin
HUN
KOPASZ, Fanni
GER
TRAPPE, Anneliese
ITA
TEDESCHI, Alessia
RUS
BARANOVA, Evdokiia
CAN
BESSON, M.
GER
SERRA, C.
TUR
VARDAR, H.
POL
MROZ, D.
GBR
JAVADIAN, Y.
HUN
KOPASZ, F.
ITA
TEDESCHI, A.
RUS
BARANOVA, E.
GER
SERRA, C.
TUR
VARDAR, H.
GBR
JAVADIAN, Y.
ITA
TEDESCHI, A.
GER
SERRA, C.
GER
SERRA Chiara
Winner Pool C
GBR
JAVADIAN, Y.
Pool D Women -52 kg
GER
WURFEL, Annika
GBR
TODMAN, Fiona
ITA
BINCI, Priscilla
BRA
TABA, Maria
FRA
MARCUS TABELLION, Coraline
GER
JURSCH, Antonia
KAZ
YERNAZAR, Akmaral
ESP
MUNOZ SOLANO, Lucia
GBR
HARVEY, Molly
GER
WURFEL, A.
GBR
TODMAN, F.
ITA
BINCI, P.
BRA
TABA, M.
FRA
MARCUS TABELLION, C.
KAZ
YERNAZAR, A.
ESP
MUNOZ SOLANO, L.
GBR
HARVEY, M.
GER
WURFEL, A.
BRA
TABA, M.
FRA
MARCUS TABELLION, C.
GBR
HARVEY, M.
GER
WURFEL, A.
GER
WURFEL Annika
Winner Pool D
FRA
MARCUS TABELLION, C.
Repechage Women -52 kg
GER
GRULICH, Lena
KAZ
AIPOVA, Diana
GER
MUENCH, Jadzia
CAN
BESSON, Marie
GBR
TODMAN, Fiona
GER
GRULICH, L.
CAN
KOLIASKA, T.
GER
MUENCH, J.
CRO
BILIC, B.
CAN
BESSON, M.
TUR
VARDAR, H.
GBR
TODMAN, F.
BRA
TABA, M.
CAN
KOLIASKA, T.
BEL
RYHEUL, A.
CRO
BILIC, B.
GER
BALLHAUS, S.
TUR
VARDAR, H.
GBR
JAVADIAN, Y.
BRA
TABA, M.
FRA
MARCUS TABELLION, C.
BEL
RYHEUL, A.
GER
BALLHAUS, S.
GBR
JAVADIAN, Y.
FRA
MARCUS TABELLION, C.
BEL
RYHEUL, A.
GER
SERRA, C.
FRA
MARCUS TABELLION, C.
FRA
MOKDAR, F.
BEL
RYHEUL Amber
Bronze
FRA
MARCUS TABELLION Coraline
Bronze
Final Women -52 kg
FRA
MOKDAR, Faiza
BRA
PIMENTA, Larissa
GER
SERRA, Chiara
GER
WURFEL, Annika
BRA
PIMENTA, L.
GER
WURFEL, A.
BRA
PIMENTA Larissa
Gold
COMPETITOR
COUNTRY
COMPETITION
NEWS